Kto w czasie podróży po kraju odwiedzi polską stolicę, ten z pewnością nie będzie żałować. Warszawa ma się czym pochwalić, a czekające tu atrakcje mogą na każdym z nasz robić ogromne wrażenie. Co warto zobaczyć w tym mieście?

Oferta wypoczynku na terenie Warszawy jest szeroka, a niezwykła różnorodność tutejszych atrakcji sprawia, iż każdy z nas może tu znaleźć dla siebie coś ciekawego. Obok tradycyjnego spaceru po Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście, można tu przecież odwiedzić wiele ciekawych miejsc. Jednym z tych obiektów, od których turyści zaczynają swe wycieczki po Warszawie, jest Pałac Kultury i Nauki. Budowla ta przyciąga swa formą oraz tarasem widokowym, z którego można z góry spojrzeć na Warszawę. W czasie spaceru po mieście warto też odwiedzić takie budowle, jak gmach Biblioteki Uniwersyteckiej, na dachu której urządzono wspaniały ogród.

Innym, godnym polecenia punktem widokowym, jest taras czekający na wieży kościoła św. Anny – jednej z najsłynniejszych budowli sakralnych Warszawy, która czeka na nas przy tętniącym życiem Krakowskim Przedmieściu. Dla tych, którym w czasie wycieczki po Warszawie towarzysza dzieci, ważnymi atrakcjami mogą się okazać takie miejsca, jak interaktywne Centrum Nauki Kopernik czy Stadion Narodowy, po terenie którego turyści mogą korzystać z kilku ciekawych tras zwiedzania. Kuszą też warszawskie muzea, wśród których znajduje się nieco mniej znane Muzeum Neonów.

Kusi Muzeum POLIN, w którym można zdobyć wiele ciekawych wiadomości na temat polskich Żydów, oraz Muzeum Powstania Warszawskiego, w którym skupiono się na najtragiczniejszym okresie w dziejach stolicy. Każde z tych miejsc może nas oczarować i pomóc nam w poszerzaniu swej wiedzy na temat Warszawy i jej historii.